Sistem, dekoratif bir çelik kapı içerisine yerleştirilmiş yüksek çözünürlüğe sahip bir mikro kamera ile buna bağlantılı çalışan LCD ekran ve yönetim programından oluşmaktadır.Kullanıcı kapı dürbünü yerine LCD ekran yoluyla geleni görür. İstenildiği takdirde kamera il TV bağlantısı yapılıp izleme, TV ekranından da yapılır. Yüksek ışık hassasiyetine sahip kamera, çok az ışık altında bile izleme yapılmasını sağlamaktadır.Dürbün içine monte edilen kamerasayesinde; hem televizyon, hem bilgisayara görüntü aktarabilen sistem.Sistemin tamamen modüler olarak tasarlanması sayesinde arıza vb. durumlarda kapının orjinalliği ve dekoratif görüntüsü bozulmadan gerekli düzeltmeler yapılabilmektedir.Sistemin bir diğer kullanım alanı ise yükselen internet teknolojileri ile direkt entegrasyonunun bir bilgisayar vasıtası ile yapılabilmesidir. Günümüz toplumunda bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması ve özel mülkiyet güvenliğinin ön plana çıkması sistemin entegrasyonunu kullanılabilir hale getirmiştir..

 

 

 

 

 Sistem, dekoratif bir çelik kapı içerisine yerleştirilmiş yüksek çözünürlüğe sahip bir mikro kamera ile buna bağlantılı çalışan LCD ekran ve yönetim programından oluşmaktadır.Kullanıcı kapı dürbünü yerine LCD ekran yoluyla geleni görür. İstenildiği takdirde kamera il TV bağlantısı yapılıp izleme, TV ekranından da yapılır. Yüksek ışık hassasiyetine sahip kamera, çok az ışık altında bile izleme yapılmasını sağlamaktadır.Dürbün içine monte edilen kamerasayesinde; hem televizyon, hem bilgisayara görüntü aktarabilen sistem.Sistemin tamamen modüler olarak tasarlanması sayesinde arıza vb. durumlarda kapının orjinalliği ve dekoratif görüntüsü bozulmadan gerekli düzeltmeler yapılabilmektedir.Sistemin bir diğer kullanım alanı ise yükselen internet teknolojileri ile direkt entegrasyonunun bir bilgisayar vasıtası ile yapılabilmesidir. Günümüz toplumunda bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması ve özel mülkiyet güvenliğinin ön plana çıkması sistemin entegrasyonunu kullanılabilir hale getirmiştir

Örnek: Ziyaretçi uyarısı vb. sistemin en kullanılı özelliği ise tamamen parametrik bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca hareket algılandığı zaman kayıt veya fotoğraf çekimi yapmaktadır.    

Sistemin Genel Kullanım Alanları:       

  • Dürbünsüz kapı izleme      
  • Tv ortamında veya diğer bir görüntüleme cihazında kapı izleme
  •    

Bilgisayar bağlantısı ile;

 

  • Evde olmadan kapı izleme     
  • Ziyaretçi takibi       
  • Web ya da mail üzerinden kapı görüntüsü alabilme     
  • Telefon yoluyla bilgilendirme