Mevlana Mah Sultan Ahmet Cad Delta Plaza B2 Blok Kat 2 / 6 Esenyurt İst
0212 612 06 06

Bu Ürün Hakkında Detaylı Bilgi Almak için iletişim Bilgilerinizi Bırakın

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 
Yangın Kapıları

İnsan hayatı için büyük önemi olan ve olası yangın durumlarında olay yerinin acil tahliye edilmesine imkan sağlayan yangın kapıları özellikle kalabalık kitlelerin yaşadığı alanlarda ve insan hareketliliğinin yoğun olduğu mekanlarda büyük önem arz etmektedir.

Yasalarımız ile de desteklenen ve belirli sayıdaki insanların ikamet ettiği ve geçişlerinin yaşandığı yerlerde yapılması kanunlarla mecbur kılınan yangın merdivenleri ve yangın kapıları üzerine yüklenen misyonları tam anlamı ile yerine getirebilecek niteliklerde olmalıdır.

Gerekli olan bütün donanım ve aksesuarlara sahip olması gereken yangın kapıları ve sistemleri doğru ellere teslim edilerek insan hayatları riske atılmamalıdır.

Daha çok okul, hastane, alışveriş merkezleri ve sineme gibi insanların kalabalık kitleler halinde bulunduğu yerlerde gerekli olan ve kolay tahliye etmeye yaradığı kadar yangın anında dumanın ısının geçişini geciktirerek yaşam alanları oluşturma etkisine de sahip olan yangın kapıları metal sac yada alüminyum maddelerinden üretilerek gerekli tertibatlar ile donatılmalıdır.

Dışarıdan kilitli olduğu halde içeriden kolaylıkla açılabilecek özelliklere sahip panik kolu sayesinde zaman kazandıracak olan acil çıkış kapıları düzgün çalışmalı ve kolay açılabilir özelliklere sahip olmalıdır.

Tek kanatlı yangın kapıları ve çift kanatlı yangın kapıları olmak üzere iki çeşitte üretilen sistemlerin dayanıklı metallerden yapılması çok kişinin hayatını kurtarmaya katkı sağlayacaktır.

Fonksiyonel olduğu kadar dekoratif tasarımlara da sahip olan yangın kapıları şık tasarlanmış mekanların ve görselliğin ön planda tutulduğu estetik kaygı güdülen alanların konseptine ve renklerine uygun olarak imal edilme seçeneklerine de sahiptir.

Cam bölmeli yangın kapıları ve ahşap görünümlü yangın kapıları böyle alanlar için en ideal olanıdır.

Tek kanatlı panik barlı camlı yangın kapısı ve çift kanatlı çift panik barlı camlı yangın kapıları olmak üzere iki seçenekte üretilen kapı sistemleri müşterilerimizin ve alanın yapısının ihtiyaçlarına göre şekil almaktadır.

Soğuk ve sıcak duman fitili konularak yangın durumunda izolasyonu sağlayacak yapıya kavuşturulan yangın çıkışları ısıyı suyun ve dumanın geçişini engelleyerek kişilere önemli zaman kazandıracaktır.

Yangın Kapıları Teknik Özellikler

 • Dışarıdan kapalı olsa bile içeriden kapıyı açan panik kolu ( opsiyonel )
 • Sıcaklıkta genleşerek dumanı ve gazı asla sızdırmayan özel conta
 • Ateşe dayanıklı cam takılabilme özelliği
 • Tek veya çift kanat özelliği
 • İçe veya dışa sağa veya sola açılım
 • Ortama en uygun kasa tipleri
 • Ayarlanabilen menteşeler
 • Duman sızdırmazlık sağlayan kapı altı giyotini ( opsiyonel )
 • Yangına dayanıklı hidrolik ( opsiyonel )
 • Yaylı menteşe ( opsiyonel )
 • İstenilen ral rengi ile boyama